درباره ما

درباره موسسه آموزشی رویش ذهن طلایی

موسسه رویش ذهن طلایی ، با به کار گیری شیوه های نوین آموزشی و ایجاد تغییراتی در کتب آموزشی ، تفاوت های چشمگیری با دیگر مراکز دارد ؛زیراعلاوه بر آموزش محاسبات با چرتکه ، دیگر آموزش هایی را که موجب رشد و تقویت ذهن کودک می گردد ، ارائه می دهد.

موسسه آموزش ریاضی با استفاده از چرتکه رویش ذهن طلایی تلاش می کند تا با استفاده از چرتکه ، تصویرسازی و تکنبک های دیداری و شنیداری، ذهن کودک را برای توسعه ی همه جانبه مغز آماده سازد. ازجمله اهداف آموزشی این موسسه می توان به رشد همزمان دو نیمکره مغز، ایجاد تمرکز و افزایش سرعت عمل در پاسخگویی به سوالات اشاره کرد. شرکت در دوره های آموزش چرتکه این موسسه ، موجب رشد مهارت هایی نظیر توانایی حل مسئله ، مدیریت زمان و موفقیت در همه ی رشته ها و زندگی روزمره کودکان خواهد شد و آنخا قادر خواهمند بود محاسبات ریاضی را به صورت ذهنی ، با سرعت و دقت بالا و بدون اسفاده از لوازم خارجی مانند ماشین حساب ، مداد ، کاغذ و …..انجام دهد . شما اولیا گرامی میتوانید با خیال راحت کودکان خود را به این موسسه که بهترین موسسه آموزش چرتکه کشور میباشد بسپارید .

خدمات موسسه:

آموزش دو زبانه اعداد ، یکی از شاخصه های مهم این موسسه است . در مجموعه کتب این موسسه اعداد هم به صورت فارسی و هم به صورت انگلیسی آموزش داده می شوند تا نوعی هماهنگی میان این دوره آموزشی و دوره ابتدایی کودک فراهم می آید .

شناخت رنگ و رنگ آمیزی از دیگر آموزش هایی است که در کتب این موسسه به کودکان داده می شود که به خصوص برای سنین 4 سال به بالا بسیار مفید خواهد بود . فعالیت های رنگ آمیزی موجب تقویت مهارت های حرکتی کودک می شود و کمک می کند تا او مداد را به شیوه ای درست در دست بگیرد و و ضمن حرکت دادن آن ، ماهیچه های ریز و درشت انگشتان و مچ دست او به خوبی رشد می کند .

از دیگر آموزش های این موسسه ، حل پازل و حل جدول شگفت انگیز (سودوکو) است . حل این گونه پازل ها و جداول سبب افزایش سلول های مغز کودک می گردد . از آنجا که کودک در این گونه بازی ها ترغیب می شود ، که حل جدول سودوکو یا پازل را تا انتها ادامه دهد ، سلول های مغزی او با یکدیگر درگیر می شوند؛ در نتیجه ، بالاترین رشد و پیشرفت را خواهد داشت . حل پازل و جداول سودوکوعلاوه بر آنکه ورزشی مفید برای مغز است ، افزایش تقویت و قدرت تمرکز و آرامش ذهنی کودک را به همراه دارد . آنچه بیان شده گزیده ای از آموزش های موسسه رویش ذهن طلایی بود .

هدف و ماموریت موسسه رویش ذهن:

 هدف و ماموریت اصلی این موسسه ارائه هر گونه آموزش جهت رشد ذهن طلایی کودکان است تا با امید به خداوند ، آینده طلایی پیش روی آنها قرار گیرد .

موسسه آموزشی رویش ذهن طلایی کجاست؟ 

دفتر آموزشگاه و محل برگزاری دوره های حضوری کلاس ها در شهر تهران به آدرس خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، پایین تر از پل اول ، پلاک 932 است ولی مشتریان از نقاط مختلف ایران هستند و همه می توانند بصورت آنلاین از دوره های آموزش چرتکه موسسه ذهن طلایی استفاده کنند. |  تماس با ما

تاریخچه چرتکه

چرتکه یک واژه ی روسیروسی به معنای تسبیح می باشد که وارد زبان فارسی شده است.

حدود 2300 – 2700 سال قبل از میلاد ، اولین چرتکه توسط سومری ها مورد استفاده قرار گرفته است .ایرانیان برای اولین بار در دوره هخامنشیان ، حدود ده ها سال قبل از میلاد شروع به استفاده از چرتکه کردند .

چرتکه در چین باستان از سال های دور مورد استفاده قرارمی گرفته است هم چنین طبق نظر برخی پژوهشگران ، چرتکه 300 سال پیش از میلاد ، توسط بابلی ها ابداع گردیده است .

ساختار چرتکه در چین باستان ، سیستم 2-5 بود یعنی دو مهره درعرشه فوقانی یو پنج مهره در قسمت پایین چرتکه قرار می گرفت که با حرکت آنها محاسبات ریاضی انجام می شد .

چرتکه در سال 1930 وارد کشورهای کره و ژاپن شد . ژاپنی ها ساختار چرتکه را تغییر دادند و چرتکه ای با ساختار 1-4 ابداع کردند که با نام sorban معرفی گردید که از 1 مهره در قسمت بالا و 4 مهره در قسمت پایین تشکیل می شد و هم اکنون نیز مورد استفاده قرار دارد .

 اهمیت و فواید چرتکه

مغز انسان در بدو تولد نابالغ است و در سن 10 سالگی به رشد حداکثری خود می رسد لذا دوران کودکی نقش بسیار مهم و تعیین کننده در رشد مغزی انسان دارد و پس از آن احتمال بلوغ و رشد مغزی کاهش می یابد.
یکی از آموزش هایی که موجب رشد همه جانبه مغز و فعالیت هر دو نیمکره دارد ، آموزش محاسبات با چرتکه است .
چون در آموزش محاسبات با چرتکه بر خلاف آموزش محاسبات به روش های سنتی ، کودک از هر دو دست خود استفاده می کند که همین موجب توسعه و بهبود عملکرد هر دو نیمکره مغز داردو هم چنین استفاده از تکنیک هایی هم چون دیداری و شنیداری همراه با تصویر سازی چرتکه در ذهن به کودک کمک می کند تا در کمترین زمان ، پاسخ صحیح را ارائه دهد .
تمرین ثابت و مداوم با استفاده از چرتکه موجب تحریک مغز و افزایش قدرت فکری و سرعت پاسخگویی کودک می گردد . دیگر فواید چرتکه :

  • افزایش درک مفاهیم انتزاعی
  • افزایش مهارت حل مسائل
  • افزایش اشتیاق گوش دادن
    بهبود حافظه
  • افزایش قدرت مهارت های ذهنی
  • بهبود واکنش های مغزی
  • و….

نظر والدین

با توجه به ارتباط نزدیک والدین با کودکان ، نظر ایشان در مورد تاثیر آموزش های موسسه بر کودکانشان برای ما اهمیت زیادی داشته است . اغلب اولیا از افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت کودکانشان ابراز شگفتی میکنند .

کلیه حقوق برای موسسه رویش ذهن طلایی محفوظ است.