بهترین کلاس چرتکه تهران کجاست؟

تصورات اشتباه آموزشی که در برخی از ما وجود دارد، گاهی اوقات مسیر فرزندان ما را تغییر می­دهد یا به غلط آن­ها را در مسیر دیگری می­اندازد. تصوراتی از قبیل قدیمی شدن روش­هایی خاص در آموزش و نیاز واجب به گوشی­های هوشمند و یا ماشین حساب در ابتدای یادگیری ریاضیات کودکان. برخی از این تصورات رایج و اشتباه هستند. یادگیری چرتکه یکی از همین روش­ها است که به غلط فکر می­کنیم برای نسل­های قبل­تر و قدیمی­تر بود­ه است و امروزه کاربرد چندانی ندارد.

استفاده از چرتکه در ده های 80و 90 میلادی و پس از مطالعات انجمن جهانی ارزیابی دستاوردهای آموزشی مورد توجه قرار گرفت و در این مطالعات مشخص شد که عملکرد دانش آموزان آسیایی به خصوص آسیای شرقی که از چرتکه استفاده می‌کردند، به طور قاطع از همتای غربی خود بالاتر بود.

اما فراگیری چرتکه، چه مزایایی دارد؟ چرا باید در قرن 21 به فرزندانمان چرتکه یاد بدهیم؟ و بهترین آموزشگاه­های چرتکه با چه هدفی این آموزش­ها را دراختیار ما قرار می­دهند؟ و یا به عبارتی بهترین کلاس­های چرتکه چه کلاس­هایی هستند؟

ابتدا از موانعی که بر سر راه یادگیری کودکان ما وجود دارد شروع می­کنیم. موانعی که اگر برطرف نشوند در تمام سال­های تحصیلی کنار کودکان ما خواهند بود. از جمله این موانع می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم علاقه­مندی فرزندان ما به ریاضیات

عدم درک درست و شفاف کودکان از اعداد

کمبود اعتماد به نفس در حل مسائل ریاضی

فشار روی حافظه کوتاه مدت کودک

ناتوانی در درک روند حل مسائل ریاضیاتی

به عنوان معلم، والد و یا مربی این موانع برایتان آشنا نیستند؟ همه ما در اطراف خود کودکی را دیده­ایم که از درس ریاضی بیزار است و یا در کلاس­های ریاضی ساکت است و مشارکتی در حل مسائل ندارد. حال یا می­ترسد که جواب را نمی­داند و یا اصلا روند حل مسائل را نمی­داند. اما راهکار چیست؟

یادگیری چرتکه در بهترین کلاس­های آموزشی چرتکه که طبق اصول و متد روز دنیا به فرزندان شما آموزش می­دهند راه حل خوبی به نظر می­رسد. راه حلی تفریحی و جذاب که کمک می­کند ارتباط فرزند ما و ریاضی بهبود پیدا کند. مهم نیست که فرزند شما چه مسیر شغلی و تحصیلی را انتخاب می­کند. این نوع از آموزش برای همیشه در کنار او خواهد بود و در حافظه بلند مدتش ثبت خواهد شد.

تحقیقات نشان می­دهد کودکان در سنین پایین­تر قادر به درک مسائل انتزاعی نیستند. یعنی کودک وقتی اعداد را آموزش می­بیند درک شفاف و صحیحی از عدد ندارد! و مسائل ریاضیاتی برایش انتزاعی هستند، پس بدون هیچ پشتوانه عینی و فیزیکی در سال­های اولیه مدرسه فقط قادر به حفظ اعداد و حل مسائل می­شود.

همین امر در ادامه راه او باعث می­شود مسائل را فقط حفظ کرده و بعد از امتحان یا اتمام سال تحصیلی فراموش کند و به همین خاطر به حافظه کوتاه مدتش فشار زیادی وارد می­کند. در صورتی که باید چگونگی حل مسائل در حافظه بلند مدتش ثبت شود. و در ادامه روند حل مسائل ریاضیاتی را نیز یاد نمی­گیرد. نتیجه این سیکل معیوب این می­شود که، کودک چون نمی­تواند مسائل را حل کند اعتماد به نفس خود را از دست می­دهد، بیش از پیش از ریاضی متنفر می­شود و همه این­ها در کنار هم باعث افت تحصیلی و حتی ذهنی کودک می­شود.

فرزند شما با استفاده از یادگیری چرتکه در بهترین کلاسهای چرتکه، قادر به درک شفافی از اعداد خواهد شد. با چرتکه، وی می­تواند به صورت فیزیکی با اعداد و 4 عمل اصلی در ریاضی ارتباط برقرار کند و محاسبات ذهنی ریاضی را به صورت کابردی آموزش ببیند و همچنین روند حل مسائل و حتی چگونگی شکست در حل یک مسئله ریاضی را درک کند. پس از همه این­ها دیگر در مدرسه یادگیری ریاضیات برایش طاقت­فرسا و سخت نخواهد بود و روی اعتماد به نفسش نیز اثر خواهد گذاشت.

آموزشگاه رویش ذهن طلایی، از معتبر­ترین و بهترین آموزشگاه­های آموزش چرتکه است که از متد و اصول کشورهای اروپایی و ژاپن در این راه بهره گرفته است. توجه به تقویت ذهن و رشد نیمکره های مغز کودکان از شاخصه های این آموزشگاه است. این آموزشگاه در تهران و سایر شهرهای ایران نمایندگی دارد و از مجرب­ترین و متعهد­ترین مربی­ها در این مسیر استفاده می­کند.

ما اعتقاد داریم محیط در یادگیری هرچه بهتر کودک اثرگذار است و بنابراین محیطی شاد، پویا و حرفه­ای طراحی کرده­ایم تا کودکان سرزمینمان با آرامش خاطر هرچه بیشتر به آمورش مشغول شوند.

بنابر این با تحقیق و مطالعه با عملکرد ذهن کودکان آشنا شوید و با انتخاب بهترین آموزشگاه، اولین گام را برای رشد ذهن طلایی فرزاندانتان بردارید. فراموش نکنید حق کودک شماست که از آموزش لذت ببرد، با به روز ترین متدهای روز دنیا آشنا شود و با اعتماد به نفس و اشتیاق بیشتری و بدون گوشه­گیری و انزوا در مدرسه، مسیر تحصیلی خودرا ادامه بدهد.

مطمئن باشید آینده درخشانی در انتظار فرزندتان خواهد بود.

جولای 31, 2021

0 پاسخ به "بهترین کلاس چرتکه تهران کجاست؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای موسسه رویش ذهن طلایی محفوظ است.