چرا فرزندانمان باید چرتکه بیاموزند؟

چرتکه چیست؟

بهتر است اول شناختی کلی نسبت به چرتکه داشته باشیم. چرتکه وسیله ای قدیمی برای حساب های ریاضیاتی ست که می‌توان با آن چهار عمل اصلی و حتی ریشه دوم و ریشه سوم اعداد را گرفت. نزدیک به ۲۵۰۰ سال پیش اولین چرتکه توسط انسان مورد استفاده قراره گرفته و امروزه این وسیله تبدیل به ابزاری برای یادگیری هرچه بهتره محاسبات ذهنی گشته.

چرا باید کار با چرتکه را آموخت؟

مزایایی آموزشی این ابزار بسیار گسترده است. کار با چرتکه علاوه بر تقویت هوش ریاضیاتی فرزندانتان، باعث رشد خلاقیت، تقویت حافظه و همچنین توانایی آنها در تمرکز، شکل گیری مفاهیم در ذهن و پرورش مهارت های حل مسائل در آنها می‌شود. این کلاس ها هر دو نیمکره مغز را درگیر می‌کند و باعث:

– باعث تقویت قدرت تمرکز در فرزندانتان می‌شود.

– باعث حس اعتماد به نفس را در فرزندانتان می‌شود.

– سرعت و دقت در فعالیت های روزانه و محاسباتی میشود.

– قوه شنیداری و یادگیری را رشد میدهد چنان که با یک بار شنیدن مسائل دانش آموزان به راحتی آنها را درک می‌کنند.

طی سالیان گذشته تحقیقات فراوانی در زمینه تاثیر آموزش چرتکه بر روی قدرت ذهنی و یادگیری کودکان صورت گرفته است که یکی از آخرین تحقیقات با عنوان (تاثیر یادگیری ریاضی ذهنی با چرتکه در توانایی های شناختی از کودکان) در دانشگاه ملی هند صورت گرفته است همچنین تحقیق مشابهی با موضوع «تجزیه و تحلیل و مقایسه مزایای شناختی بین دانش آموزانی که به صورت سنتی آموزش ریاضی را فراگرفته‌اند و کسانی که از برای عملیات محاسبات ریاضی از چرتکه استفاده کرده‌اند» توسط کار گروهی از متخصصان دانشگاه ملی چین صورت پذیرفت ، که در همه آن نتایج نشان دهنده تاثیر مثبت آموزش چرتکه در توانایی های ذهنی کودکان بود.

در ایران نیز کلاس های آموزش چرتکه فراوانی وجود دارد. اگر شما نیز علاقه مند به آینده فرزندانتان هستید و یا می‌خواهید کودکانتان را با ریاضیات آشتی دهید؛ در کلاس های آموزش چرتکه ثبت نام کنید. آموزشگاه ذهن طلایی با اساتید مجرب در اصول روانشانسی کودک و آموزش؛ با متدهای روز اروپایی این امکان را به شما می‌دهد تا کودکانتان را در محیطی امن و مطمئن پرورش دهید. با شرکت در این کلاس ها فرزندان شما می توانن حتی تا قبل از ورود به مدرسه محاسبات ریاضیاتی به راحتی انجام دهند و آموزشگاه ذهن طلایی بستری معتبر را فراهم ساخته تا کودکانتان به بهترین نحو در ریاضیات رشد و پیشرفت کنند.

جولای 31, 2021

0 پاسخ به "چرا فرزندانمان باید چرتکه بیاموزند؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای موسسه رویش ذهن طلایی محفوظ است.